Home Tools & Hardware Hand tools TOTAL 25PCS 1/2″ SOCKET SET (THT121251)
TH213006 Demolition Breaker 399,00 ر.ق
Back to products
TOTAL 44PCS 1/4" & 1/2" SOCKET SET (THT421441) 325,00 ر.ق
Total Tools
TOTAL 25PCS 1/2″ SOCKET SET (THT121251)
247,00 ر.ق
18 pcs 1/2″ Sockets: 10mm, 11mm, 12mm, 13mm, 14mm, 15mm, 16mm, 17mm, 18mm, 19mm, 20mm, 21mm, 22mm, 23mm, 24mm, 27mm, 30mm, 32mm
2 pcs 1/2″ Extension bar: 125mm, 250mm
1 pc 1/2″ Sliding T-bar: 250mm
1 pc 1/2″ Universal joint
2 pcs Spark plug sockets: 16mm, 21mm
1 pc 1/2″ Rachet handle (45T)
Micro-finished and chrome plated
Specifications
Model no. THT121251
Square drive 1/2″
Material 50BV30 Chromium-vanadium steel (Cr-V)
Compare
Add to wishlist
15 People watching this product now!
Categories: Hand tools, Socket Set, Tools & Hardware
There are no reviews yet.
Be the first to review “TOTAL 25PCS 1/2″ SOCKET SET (THT121251)” Cancel reply
Add to wishlist
32PCS PRECISION SCREWDRIVER SET (THT250PS0321)
Tools & Hardware, Hand tools, Screwdriver's
TAC2253551 Abrasive Metal Cutting Disc
Tools & Hardware, Power Tool Accessories
-23%
TOTAL 1.300W Demolition breaker / 20J (TH2130016)
Tools & Hardware, Demolition breaker, Power Tools
TOTAL 2 IN 1 SCREWDRIVER SET PH2 + SL6.3 X 160 (THT250206)
-7%
TOTAL 2.200W CIRCULAR SAW – 235mm (TS1222356)
Tools & Hardware, Circular Saw, Power Tools
TOTAL ASPIRATOR BLOWER 800W (TB2086)