Home Tools & Hardware Hand tools TDLI20011 Li-ion Cordless Drill
TOSLI230702 Li-ionCordless Drill & Brushless Motor Impact Wrench 2 Pcs Combo Kit 625,00 ر.ق
Back to products
TOTAL CORDLESS DRILL Li-ion 12V / 1.5Ah / 20Nm (TDLI1211) 195,00 ر.ق
Total Tools
TDLI20011 Li-ion Cordless Drill
275,00 ر.ق
Package comes with,
1 pc 20V 1.5Ah Battery
1 pc Fast Intelligent Charger
Specifications
Model no. TDLI20011
Voltage 20V ⎓
No-load speed 0-400/0-1500/min
Max. torque 45Nm
Chuck capacity 0.8-10mm
Torque settings 15+1
Dimensions 27cm * 20cm * 10cm
Battery 1 pc 20V Lithium-ion 1.5Ah battery
Charger 1 pc 1 hour charger
Charger volts 100-240V ~ 50/60Hz
Weight 1.9kg
Compare
Add to wishlist
16 People watching this product now!
Categories: Battery Drill machine, Cordless Tools, Hand tools, Screwdriver's, Tools & Hardware
There are no reviews yet.
Be the first to review “TDLI20011 Li-ion Cordless Drill” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
-54%
Compare
Quick view
Add to wishlist
Aspirator Blower 400W
Tools & Hardware, Air Blower, Power Tools
-20%
Quick view
HVLP FLOOR BASED SPRAY GUN HVLP 550W (TT5006)
Tools & Hardware, Power Tools, Spray Gun
TOTAL 2 IN 1 SCREWDRIVER SET PH2 + SL6.3 X 160 (THT250206)
Tools & Hardware, Hand tools, Screwdriver's
TOTAL ASPIRATOR BLOWER 800W (TB2086)